GirlsClub

Forum Pomoc rejestracja
Jesteś tutaj: GirlsClub.pl » forum » dom » Robaki w domu  (Przeczytany 160744 razy)                   Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
18 Lipiec 2007, 11:56
engelsien19

gaduł‚a
ZycieNieJestLepsze AniGorszeOdMarzen,jestTylkoInne

to sa stare mieszkania po ddrowskie... tez troszke dziwne, no ale coz.... powiem szczerze, ze teraz nie pamietam no ale jak jest komin to i wentylacja powinna byc, co nie? muszę spojrzec czy mamy komin.... bo inne bloki maja...

18 Lipiec 2007, 12:41
mika20 zDE
a ja mam klopot z molami spozywczymi, juz nie wiem jak mam sie ich pozbyc ale na szczescie wyprowadzam sie juz za niedlugo i mam nadzieje ze nie zagoszcza u mnie na nowym mieszkaniu, wogole to co zrobic i jakich ostroznosci przestrzegac aby ich nie przeniesc do nowego mieszkania?
18 Lipiec 2007, 13:06
engelsien19

gaduł‚a

nie wiem czy w niemczech mozna kupic, ale w polsce jest cos takiego jak bagno mole... to wyglada jak trawa w peczku, i zabija mole i je odstrasza. niestety nie wiem jak pachnie. ja ostatnio uzylam takie wkladu zapachoqwego na mole. moli brak ale ciuchy mi przeszly tym zapachem. niby ladny ale strasznie gryzie

18 Lipiec 2007, 13:26
Nicole

gaduł‚a

Akurat na mole jest więcej środków chemicznych i są łatwiej dostępne. W Polsce można takie kupić w supermarkecie.
Jak będziesz się przeprowadzać, to uważaj żeby je nie przenieść do nowego mieszania wraz z pożywieniem.

U mnie dalej trwa walka z rybikami. Trutka Globol w ogóle nie działa, Nic sobie z niej nie robią. Ale kupiałam Nokaut w sprayu, i zacznę dezynfekcję w sobotę, zaraz przed wyjazdem. Spryskam całe mieszkanie i zostawię żeby wszystkie wymarły. Mogę to tylko wtedy zrobić bo wtedy przewiozę moje zwierzątko i się przy okazji nie zatruje.
18 Lipiec 2007, 14:09
engelsien19

gaduł‚a

hmmm to powodzenia w walce....
Widocznie podoba sie im u was Wink
A jak mole z pozywieniem? Przeciez one sa w ciuchach? nie, czy sie mysle ?!

18 Lipiec 2007, 15:45
mika20 zDE
Engelsiene sa tez mole spozywcze ktore "siedza" w jedzeniu niestety, o takich pisze Nicole powyzej.
18 Lipiec 2007, 17:01
engelsien19

gaduł‚a

a jak one wygladajan ?

a ty o jakich mowisz, o tych w szafach prawda? czy sie myle?

18 Lipiec 2007, 18:14
mika20 zDE
Nie, ja pisalam wlasnie o tych spozywczych, Zdiecie takiego paskuctwa wkleila Nicole zaraz na samym poczatku watku.
18 Lipiec 2007, 18:32
engelsien19

gaduł‚a

iiiiii a od czego sie biora mole spozywcze?

straszne , az mnie ciarki przeszly...
Predzej nie zwrocilam uwagi do tego "spozywczy"

18 Lipiec 2007, 19:23
mika20 zDE
Od czego sie biora te paskudztwa tez znajdziesz w wypowiedzi Nicole powyzej, tylko starannie przeczytaj Wink
27 Lipiec 2007, 17:23
engelsien19

gaduł‚a

brrrr, naprawde bym chciala, ale nie moge do konca tego przeczytac. sam poczatek mi wystarczy... jestem taka ,ze brzy<dze sie potem i wszystkiego bede bac... az mnie ciarki przeszly po pierwszym kawalku!
Wysłane:: 18 Lipiec 2007, 19:28
a czy ktoras ma jakis ciekawy sposob na muszki owocowki...

strasznie ich um mnie w domu (w kuchni')...
a co najlepsze owocow nie mam w kuchni tylko w pokoju

27 Lipiec 2007, 21:59
Nicole

gaduł‚a

Najlepiej wszystkie owoce trzymać w lodówce.

A no i z tymi moimi robakami (srebrzykami)sobie poradziłam Nokautem. Wybił wszyściutkie. A ten GLOBOL -do d..
28 Lipiec 2007, 09:36
Anu

gaduł‚a
autoportret

Musisz dokladnie powycierac wszystko jakims silonym srodkiem myjacym i uwazac na slodkie rzeczy, żeby nie lezaly na wierzchu. Owoce tez schowaj. Po 2 - 3 dniach powinien byc spokoj, bo owocowki dluzej nie zyja...

Oooo
(     )
 )   |
(___)
30 Lipiec 2007, 12:45
engelsien19

gaduł‚a

no wlasnie ostatnio wysprzatalam kuchnie, wszystko nieby bylo skryte, nawet smieci nie mialam (bo do smietnikla tez mi sie kryly) ale ich mnostwo bylo w powietrzu!

Sprobuje jeszcze raz wszystko porzadnie
Wysłane:: 28 Lipiec 2007, 13:28
a u mnie dzis znalazlam na scianie 5 takich malych bialych gasienic, byly na suficie... wysprzatalam, odkurzylam cale mieszkanie, i nigdzie ich nie znalazlam gdzie by mogly byc. sa tylko w sypialni. ciekawa jestem czy jutro tez jakies wyjda, bo maz mowil ze podobne mial w pracy i co je zabil to na nastepny dzien byly nastepne. i ze wychodzily tylko w nocy. brrrr a ja mam je w sypialni ;(
Wysłane:: 30 Lipiec 2007, 10:59
Na tej stronce znajdziecie robaki ,ktore moga mieszkac w waszych domach. Niestety tych moich nie znalazlam. Te sa raczej kuchenne.

Robaki

Wysłane:: 30 Lipiec 2007, 12:29
odkrylam co to jest. To odmiana moli. Przeczytajcie to to wszystko wyjasni o co chodzi z sufitem. Znalazlam tez osobno,ze moja utworzyc wlasne miasto w odkurzaczu... Wiec jesli ktos je posiada to prosze sprawdzic! Najgorsze jest to,ze mam je w sypialni. Zrobilam juz generalne porzadki i siedliska nie moge znalesc.- Skoncze jeszcze porzadki w duzym pokoju i biore sie za przegladanie kuchni!

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy ro mole, to niech je porzuci
Czuję się w tej dziedzinie ekspertką, ponieważ walczyłam z upierdliwcami parę ładnych miesięcy - i od kilku lat mam spokój
1. Mole najczęściej przynosi się ze sklepu. W czasach hipermarketów te owady przeżywają swój "złoty wiek". Larwy siedzą w mące lub innych produktach. Dlatego lepiej nie robić większych niż to konieczne zapasów suchych, sypkich pokarmów.
2. Niewiele jest produktów, w których moli nie można znaleźć. Ewolucyjny sukces zawdzięczają małej wybredności. Moja teściowa (dentystka) odkryła kiedy mole w.. proszku do produkcji plomb. Co prawda nie przeżyły tej konsumpcji, ale próbowały
3. Zaczynają życie jako małe, białe larwy z ciemniejszymi główkami. Potem larwy te rosną do mało ponetnych, tłustych form. W przypadku większej inwazji lubią wychodzić na sufit w poszukiwaniu jedzenia - i jest to pierwszy i ostatni alarm. Pojedyncze sztuki pozostają w ukryciu, gdyż starcza dla nich pokarmu.
4. przyprawy są ich częstym siedliskiem - nie tylko Warzywko, ale nawet sos grzybowy Knorra w proszku - wszystko, co zawiera suszone kawałki warzyw bądź owoców.
5.uwielbiaja suszone owoce. A także kasze, płatki śniadaniowe - słowem - suche i sypkie rzeczy. Nie pogradzą także słodyczami.

PORADNIK - W SYTUACJI AWARYJNEJ:
1. zrobić generalny porządek w całej kuchni. Otworzyć WSZYSTKIE nieotwarte paczki z sypkimi, suchymi produktami i zajrzeć do środka.
2. zainfekowane rzeczy mają często "pajęczynki", pojedyncze włókna w środku. Ale nie zawSze. Włókna te bowiem powstają już przy przechodzeniu ze stadium larwalnego w poczwarkę. Gdy w produkcie są same larwy, nie ma jeszcze pajęczynki. Trzeba mieć oczy szeroko otwrte, ponieważ larwy są początkowo maleńkie.
3. w razie wątpliwości - wyrzucić dany produkt
4. przejrzeć przyprawy i słodycze - zwłaszcza ciastka
5. NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO, JAK HERMETYCZNE PUSZKI!!!! Żródłem inwazji w mojej kluchni była "hermetyczna" puszka, w której trzymałam suszone jabłka. Gdy ją otwarłam - oczom moim ukazął się widok jak z koszmaru - kłebiąca się masa białych, uślizgłych robali. Puszka wraz z zawartościa powędrowała do zsypu. Nie mam pojęcia, jak one tam wlazły i jak z niej wychodziły. Puszka była porządna i - jak mi się wydawało - szczelna. Po jej likwidacji problem zniknął.
5. Najlpesze są dobre, stare słoiki. Ewentualnie pojemniki Tupperware.
6. ja osobiście nie polecam pryskania kuchni Raidem. Zdaje się, że nawet producent zabrania tego robić. Raid jest dobry na owady latające, nie wejdzie do puszek i opakowań, może natomiast struć jakieś gorzej zabezpiczone jedzenie. Wystarczy generalny porządek.

30 Lipiec 2007, 19:12
Nicole

gaduł‚a

faktycznie te mole potrfią się jakoś przedostać przez te pojemniki hermetyczne(plastikowe). Ale jak trzymamy wszystko w szklanych pojemnikach to nie ma takiej możliwości
  Drukuj  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9