GirlsClub

Forum Pomoc rejestracja
Jesteś tutaj: GirlsClub.pl » forum » intymnie » cytologia i usg piersi (Przeczytany 21113 razy)                   Strony: 1 2 [3] 4 5 6
29 Wrzesień 2007, 16:01
Nicole

gaduł‚a

ja niestety chodzę raz do roku i wtedy mam robioną cytologię i usg, ostatnio chodzę rzadzień niż co pół roku bo moja ulubiona ginekolog jest w Częstochowie a jak wiecie mieszkam obecnie w Łodzi a nie chcę zmieniać ginekologa, tam się czuję komfortowo, a wiele musiałam przejść żeby się do niej przekonać
30 Wrzesień 2007, 00:48
engelsien19

gaduł‚a
ZycieNieJestLepsze AniGorszeOdMarzen,jestTylkoInne

A ja od urodzenia malej jeszcze nie bylam u gina... Tongue

30 Wrzesień 2007, 22:57
Kate

To na co ty czekasz? Jesli kochasz swoja corke, to idz do ginekologa i zrob wszystkie badania. Po porodzie jest to wyjatkowo wazne.
1 Październik 2007, 12:54
engelsien19

gaduł‚a

No ja wlasnie nie wiem na co czekam... Nie moge sie przegiac przed nowym ginem...
Ta m gdzie predzej mieszkalismy... to sie do niej przywiazalam, a tutaj juz jakos nie umiem stegowac tej bariery...

8 Październik 2007, 21:01
Anu

gaduł‚a
autoportret

Powiedz ile z twojego leku przed lekarzem jest z emocji, a ile rzeczowych...
Ruszaj tylek i nie gadaj! nie da sie po dobroci, to zgniesc, skopac i wyslac poczta w paczce Wink
A moze za brutalnie Wink ??

Oooo
(     )
 )   |
(___)
8 Październik 2007, 21:27
Natasha

gaduł‚a

Ja takze od czasu porodu nie bylam u ginekologa.Wsumie bylam na takim ogulnym badaniu u lekarki jakos 3 mce po porodzie ale ona wsadzila mi tylko palce tam i cos poszperala i koniec.Powiedziala ,ze jest wszystko dobrze i tyle.Nawet nie wiem czy tutaj w normalnej przychodni moge znalezc ginekologa Embarrassed
9 Październik 2007, 12:12
engelsien19

gaduł‚a

Powiedz ile z twojego leku przed lekarzem jest z emocji, a ile rzeczowych...
Ruszaj tylek i nie gadaj! nie da sie po dobroci, to zgniesc, skopac i wyslac poczta w paczce Wink
A moze za brutalnie Wink ??

no troszke Wink ale to tylko troszke  Roll Eyes

emu ,wiem co czujesz  Grin

5 Kwiecień 2009, 13:27
Nicole

gaduł‚a

byłam w tym tygodniu u ginekologa, zrobiłam cytologie usg i badała mi piersi, mówi że wszystko jest tak jak powinno być, zdrowa jestem, tylko teraz dwa tygodnie na badanie cytologiczne trzeba czekać. A no i przepisała mi tabletki antykoncepcyjne na trądzik, mam przez 8 miesięcy go zażywać, o ile badania wątrobowe dobrze wyjdą i w ogóle będę mogła je brać. Więc teraz czekam tylko na badanie i okres, żeby zacząć brać tabletki. Ja już nie pamiętam, jak to jest ale z prezerwatyw będę mogła zrezygnować dopiero po pierwszym miesiącu brania? nie odrazu?
5 Kwiecień 2009, 14:14
siasia

gaduł‚a

ja bym nie rezygnowała. nie znoszę prezerwatyw, ale w mojm przypadku tabletki nie wystarczyły .

Za każdą minutę spędzoną tutaj z Wami dziewczynki moje kochane- gorąco dziękuję :*
21 Kwiecień 2009, 15:58
Perełka01
kiedy najlepiej samemu badac piersi?

w roznych dniach cyklu miesiaczkowego tkanka piersi moze miec rozna strukture. jest to zwiazane z poziomem estrogenow (hormonow plciowych) we krwi. na 3-4 dni przed miesiaczka, gdy poziom estrogenow znacznie wzrasta, nastepuje zatrzymywanie wody w ciele. dlatego piersi staja sie wieksze i twardsze. moga sie w nich tworzyc zgrubienia tkanki gruczolowej, ktore przypominaja w dotyku guzki. zwykle zanikaja one po miesiaczce, gdy poziom hormonow plciowych sie obniza. dlatego warto, by samobadanie wykonywac 2-3 dni po zakonczeniu kazdej miesiaczki. a jesli przeszlo sie juz menopauze, nalezy wybrac zawsze ten sam, jeden dzien miesiaca, np. kazda pierwsza sobote. jesli wowczas wyczuje sie cos niepokojacego, nalezy jak najszybciej skontaktowac sie z ginekologiem. specjalista zbada piersi palpacyjnie (przez dotyk), a potem zleci USG lub mammografie (dla kobiet powyzej 35. roku zycia). na badania takze trzeba sie zglosic w odpowiednim terminie, najlepiej w pierwszym okresie cyklu miesiaczkowego.
21 Kwiecień 2009, 16:00
Perełka01
ja wlasnie zauwazylam, ze gdy mam miec okres to piersi mam wieksze i twardsze Tongue
21 Kwiecień 2009, 16:00
Perełka01
robicie same badania?
21 Kwiecień 2009, 18:52
Nicole

gaduł‚a

ja sama nie umiem, nie mam pojęcia czy to guzek czy poprostu gruczoł, ginekolog mi bada
21 Kwiecień 2009, 20:27
siasia

gaduł‚a

no Anahi, tak ma większość kobiet Tongue nie lubięprzed okresem, bo wtedy wszystkie staniki mnie gniotą Sad i mam strasznie drażliwe piersi, nie lubię jak B, ich dotyka, normalnie mnie to denerwuje Tongue jak bluzką przejadę, prysznicem czy ręcznikiem to też :/ no ja sama też nie umiem Tongue

Za każdą minutę spędzoną tutaj z Wami dziewczynki moje kochane- gorąco dziękuję :*
22 Kwiecień 2009, 22:29
Perełka01
ja tez wlasnie sie zastanawiam czy to gruczol czy guzek...kiedys bede chodzila do ginekologa na takie badania na 100%..a ja lubie, bo mam male piersi Tongue czasem bola mnie i wtedy jest zle jak sie je dotyka Sad
  Drukuj  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6