GirlsClub

Forum Pomoc rejestracja
Jesteś tutaj: GirlsClub.pl » forum » zdrowie » domowe sposoby na ból głowy (Przeczytany 53858 razy)                   Strony: [1] 2
12 Czerwiec 2006, 16:58
mika
nic mi sie nie chce i głowa mnie strasznie boli od szkoly, znacie jakies domowe sposoby na walke z bolaca glowa oprocz tabletek, na poprawienie nastroju tez moze byc :|
12 Czerwiec 2006, 17:29
dorota
trajkotka

Melisa to takie ziółka działające antydepresyjnie, usuwa napięcie, ma działanie uspakajające,wirusobójcze, przeciwzapalne, dobra na bezssenność i jako łagodny środek przeciwbólnowy. Oprócz tego wzmacnia pamięć. Rumianek jako środek uspakajający, rozkurczowy, na stres, dobry w ostrych i przewlwkłych bólach żołądkowych. Ma właściwości przeciwbólowe- bóle migrenowe,dolegliwości miesiączkowe.[/u] A na stres mi bardzo pomaga gorące kakao wieczorem. Tylko trzeba uważać bo mleko jest ciężkostrawne
13 Czerwiec 2006, 15:46
mika
muszę poszukać w aptece koło bloku tych ziółek, a może są jakieś cwiczenia pomagające pozbyc sie bolacej glowy, jakies medytacje czy cos takiego??
13 Czerwiec 2006, 17:53
dorota
trajkotka

Podobno na ból głowy dobre jest uciskanie miejsca pod nosem a nad wargą, ale mi osobiście nigdy to nie pomagało, ale może ktoś inny zna jakieś sposoby . Też mnie to interesuje
18 Wrzesień 2006, 23:54
Agressiva

ś›wieżynka
*

Podobno na ból głowy dobre jest uciskanie miejsca pod nosem a nad wargą

a ja słyszałam , że to działa na bóle menstruacyjne Wink

wg mnie najlepszym sposobem na ból głowy jest pójście spać...

19 Wrzesień 2006, 11:27
Nicole

gaduł‚a

No tutaj muszę się nie zgodzić, dlatego że jak ja chcę zasnąć a boli mnie głowa to nie mogę, przewracam się z boku na bok a głowa i tak coraz bardziej boli
19 Wrzesień 2006, 11:34
mamba
uhum ja mam ten sam problem z bolaca glowa Sad niestety ale nie potrafie zasnac Sad za to jak przyloze sobie goracy kompres na czolo to po czasie przechodzi :]
19 Wrzesień 2006, 11:37
Nicole

gaduł‚a

Gorący a to dziwne muszę spróbować, wydawało mi się że raczej zimny. Ale w sumie żadnego kompresu nigdy nie stosowałam
19 Wrzesień 2006, 11:50
mamba
ojjj nie wlasnie goracy:] dlaczego? dlatego ze rozszerza naczynia krwionosne, pozwala na szybszy przeplyw krwi do mozgu, natlenienie go, warto tez czasem okno szeeroko otworzyc w pokoju, przewietrzyc go :]
19 Wrzesień 2006, 11:56
Agressiva

ś›wieżynka
*

Na wszelakie bóle dla mnie najlepszy jest sen, musiałam się tego nauczyć, bo jestem po ciężkiej chorobie żoładka i przyjmowanie cały czas środków przeciwbólowych jest dla mnie dodatkowym obciązeniem. Ograniczam leki do najbardziej potrzebnych.

Z samych kompresów wyrosłam, kiedyś miałam je robione na wysoką gorączkę.

19 Wrzesień 2006, 15:03
Nicole

gaduł‚a

A pamiętacie może takie coś to się nazywało chyba,,kotek,, smarowało się go pod nosem i on był na ból głowy właśnie. To Taka maść. Ciekawa jestem czy jest jeszcze w sprzedaży
1 Grudzień 2006, 01:02
buzzzz

hmm nie wiem czy to takie domowe, ale nieinwazyjne, ja nacieram czoło szczególnie skronie amolem, przy lekkich bolach działa szybko. W ogóle amol stosuje prawie na wszystko, mój ulubiony produkt z apteki;)

Wink
1 Grudzień 2006, 20:49
Anu

gaduł‚a
autoportret

wypic 2 szklanki wody- dowiedzialam sie od lekarki - akupunkturzystki (neologizm?!)

Oooo
(     )
 )   |
(___)
14 Grudzień 2006, 19:58
mamba
raczej tak, albo nieskuteczne placebo, bo przynajmniej na mnie i moja mame nie podzialalo ;] a moze ta kobieta ma tak silna wole? hm?
14 Grudzień 2006, 21:43
Anu

gaduł‚a
autoportret

czesto bol glowy wynika z picia zbyt malej ilosci wody...

Oooo
(     )
 )   |
(___)
  Drukuj  
Strony: [1] 2