GirlsClub

Forum Pomoc rejestracja
Jesteś tutaj: GirlsClub.pl » forum » dom » wywabianie plam (Przeczytany 27708 razy)                   Strony: [1] 2 3
26 Czerwiec 2006, 18:02
dorota
trajkotka

Znam super sposób na rdzę, czasami ktoś zostawi ubranie na grzejniku i zostaje rdza. świetnie wywabia taką rdzę cytryna. należy dobrze wsmarować (pocierając) rozkrojoną cytryne w to miejsce i zostawić na pół godziny. A czy wy znacie jakieś domowe sposoby lub jakies wyjątkowo dobre środki na wywabianie plam??
26 Czerwiec 2006, 23:34
mika
zanim cokolwiek sie zrobi można zaprać i zostawić do wymocznenia w wodzie z płynem, jak sie nie uda to jakis vanish albo inny odplamiacz - tak przynajmniej robi moja mama, bo ja nie piore Cheesy
27 Czerwiec 2006, 09:32
dorota
trajkotka

Ostatnio upaprałam sobie spodnie smarem i nie mam zielonego pojecia jak to sprać może Wy wiecie. Próbowałam już wstępnie namaczać i vanisza próbowałam i cytryny ale nic nie pomaga
28 Czerwiec 2006, 09:47
mika
jak już takie eksperymenty nie działają to tylko pozostają zakupy Wink
28 Czerwiec 2006, 10:13
dorota
trajkotka

no niestety, tylko te spodnie byly takie fajne :*(
28 Czerwiec 2006, 19:40
mika
ale zawsze może znajdziesz fajniejsze Wink
10 Lipiec 2006, 09:41
Viola

Powiedzcie mi jak wywabić plamy od zafarbowania ??
Prałam w pralce jasne rzeczy (bluzeczki, sweterki...) i nie zauważyłam  :x  seledynowej bluzeczki i wszystkie białe rzeczy mam teraz kolorowe z różną intensywnością zieleni.

Próbowałam białe rzeczy wybielić w Ace, wybielince i w Vaniszu i nic.
Czy są jakieś inne sposoby?? Jak się pozbyć tego seledynowego cholerstwa??  :x
10 Lipiec 2006, 10:31
dorota
trajkotka

No to jak nawet Ace nie pomógł to będzie ciężko z ocaleniem tych ubrań. Jak kiedyś w wakacje byłam w domku letniskowym nad jeziorem, to upaprałam sobie białe spodnie, a konkretnie nogawki błotem. I próbowałam wszystkiego nie schodziło więc polałam właśnie ace nogawki , nie rozcieńczająć i zeszło.  Tylko że to jest dosyć ryzykowne , tak bez rozcieńczania, no ale jak miałam do wyboru wyrzucić spodnie a namoczyć w wybielaczu to wybrałam to drugie
10 Sierpień 2006, 18:09
monisia

a ja mam pytanie do Ciebie Dorotko:jesli na spodniach mam plamę ze rdzy, to jak posmaruję ją cytryną to czy mi się spodnie w tym miejscu nie odbarwią??:/ no bo te plamki nie są duże, a nie chcę zniszczyć spodni ;/
10 Sierpień 2006, 18:37
Iza
mam pytanie...czytalam wasze posty w pogaduchach na temat  plam...ale mam pytanie....bo po tej cytrynie w ogole plama mi nie schodiz...po vanishu tez nie...macie moze jeszcz jekaies propozycje na usuniecie tej plamy z rdzy?? (bluzka jest biala)
10 Sierpień 2006, 19:03
dorota
trajkotka

no ja testowałam na niebieskich i na białych dzinsach i nic sie z nimi nie stalo, ale gwarancji nie moge dac
10 Sierpień 2006, 19:04
dorota
trajkotka

musisz dobrze wetrzec cytryne w ta plame i odczekać ok pół godziny, mi zawsze pomagało
10 Sierpień 2006, 19:51
monisia

w takim razie ja chyba tez spróbuje:D:D:D Wink oby się udało...
10 Sierpień 2006, 22:33
mika
ja też potwierdzam, że to działa tylko cytrynka musi sobie troche poleżeć wtarta, a jak już całkowicie wyschnie wystarczy już normalnie przeprać ubranko i po rdzy nie powinno zostac śladu
17 Listopad 2006, 22:15
plama
prosze o pomoc,wylalo sie mleko w aucie na podlodze,teraz jest taki ;zapach " ze nie mozna wytrzymac,pranie nic nie dalo pmozcie jak zlikwidowac ten zapach?Huh?Huh?Huh??
  Drukuj  
Strony: [1] 2 3