GirlsClub

Forum Pomoc rejestracja
Jesteś tutaj: GirlsClub.pl » forum » kosmetyka » Mikrodermabrazja domowa i w salonie (Przeczytany 41656 razy)                   Strony: [1] 2 3
10 Grudzień 2006, 15:01
Molinezja
Mikrodermabrazja jest nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegie złuszczania naskórka, który powoduje, że skóra staje się młodsza i zdrowsza. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jest więc szczególnie polecana zabieganym i zapracowanym osobom.

Zabieg mozna wykonywac w salonach kosmetycznych za pomoca specjalnego aparatu (Skin Peeler) - Dzięki strumieniowi kryształków powierzchniowe warstwy skóry zostają usunięte w sposób łagodny i całkowicie kontrolowany.. Te kryształki to kryształki tlenku glinu. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiaja sie preparaty do mikrodermabrazji domowej zawierające kryształki tlenku glinu.W salonie aparat "bombarduje" skórę kryształkami, natomiast w domu ścierany naskórek ręcznie za pomoca peelingu. Mikrodermabrazja w salonie daje szybsze efekty, ale jest tez bardziej kosztowna.

Firmy polecające kosmetyki do mikrodermabrazji domowej to:
- Ziaja (jednoetapowa, czyli tylko peeling) - około 9 zł
- Bielenda (chyba dwuetapowa, czyli peeling i krem łągodzący) - około 40 zł
- Eris ( trzy etapy - peeling wstępny, peeling właściwy, krem łagodzący) - około 35 zł
- L'oreal (dwa etapy) - około 90 zł -> tą mam, zapłaciłam 83 zł
- Lancome (dwa etapy) - nie znalazłam dokładnej ceny, ale chyba w okolocach 100-120 zł
- Mary Kay (dwa etapy) - 199zł -> tą wypróbowałam

Optymalne zastosowanie mikrodermabrazji:

* do generalnej regeneracji skóry
    * skóra zniszczona, ze zmarszczkami
    * skóra trądzikowa
    * zanik włókien kolagenowych
    * zaburzenia pigmentacyjne i przebarwienia
    * mocne rogowacenie skóry
    * skóra zanieczyszczona z problemami
    * blizny potrądzikowe
    * uszkodzenia słoneczne oraz wywołane światłem UV
    * rozstępy i cellulit

Moje doswiadczenie:
Zbieg domowy wykonałam dopiero 4 razy. Najpierw uzywałam 2 razy Mary Kay (miałam w saszetkach 4zł/saszetka na allegro), teraz kupiłam L'oreal i tez użyłam 2 razy. Mój problem jest taki: różowe ślady po trądziku na brodzie (niewielkie) i takie same na żuchwie (tutaj troche głebsze), poza tym na czole mam troche zaskórników. Po tych czterech zabiegach zauwazyłam że: te niewielkie przebarwienia na brodzie znacznie się rozjasniły, te głębsze na żuchwie wciąż widać, ale nie sa juz takie rzucajace się w oczy, zdrowa skóra twarzy jest bardziej promienna i mega gładka, szczególnie tuz po zabiegu, zaskórniki "otworzyły sie", więc zaatakowałam je maścia Brevoxyl i bardzo duża ilość sie wysuszyła nie pozostawiajac po sobie blizny ani przebariwenia Smiley chociaż wciąż mam ich trochę.
Pierwsze trzy zabiegi robiłam wieczorem, bo bałam sie zaczerwienienia skóry. Ostatni (wczoraj) zrobiłam rano i w efekcie puder w kremie, który nałożyłam na wyjście pieknie się wtopił w skórę (bo gładka) i dał efekt takiej swiezości cery i rozświetlenia Smiley

Jak to zrobić:
Jak już wspominałam przetestowałam dwie mikrodermabrazje.
Mary Kay -> zestaw składa się z peelingu i substancji łagodzącej -> najpierw peelingujemy  twarz 2-3 minuty, spłukujemy ciepłą wodą i nakładamy tą substancję (taki rzadki krem)
L'oreal - wyglada to tak samo, z tym ze peelingowanie trwa minutę, a substancja łagodząca jest troszke gestsza.

« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2006, 15:17 wysłała Molinezja »
10 Grudzień 2006, 19:07
Nicole

gaduł‚a

Sephora ma też zestawy do mikrodermabrazji ale są strasznie drogie
10 Grudzień 2006, 19:58
marta

gaduł‚a

wielkie dzięki za wątek  Cheesy
zdecyduję się chyba albo na L'Oreala albo na mikrodermabrazję Eris
jak tylko wyjdę z zatok to zobaczę dla jakich rodzajów cery są te produkty i ile u mnie w drogerii kosztują Smiley

"Miłość zwycięża wszystko poza ubóstwem i bólem zębów"
http://www.greenpeace.org/poland/wieloryby/
13 Grudzień 2006, 21:40
Asterkowa

<nie obiecuj tego, czego nie możesz dać>

jest też taka Avonu "mikrodermabrazja w kremie" - nie wiem neistety jak efekty, bo to moja przyjaciółka tylko używała.

Natomiast jak pytałam mojej kosmetyczki, to ona twierdzi, ze efekty takiej mikrodermabrazji są niestety mało widoczne, nawet jeśli się ją zrobi w salonie. Mnie ona robi taki peeling elektromagnetyczny czy jak to się tam zwie - taki patyczek z wodą, lekko wibrujący, pięknie skórę oczyszcza - po takim zabiegu jest super gładziutka, można tego też używać do wprowadzania głęboko substancji leczących lub odżywczych

asterka
13 Grudzień 2006, 22:08
Anu

gaduł‚a
autoportret

Mnie ona robi taki peeling elektromagnetyczny czy jak to się tam zwie - taki patyczek z wodą, lekko wibrujący, pięknie skórę oczyszcza - po takim zabiegu jest super gładziutka, można tego też używać do wprowadzania głęboko substancji leczących lub odżywczych
Taka kosmetyczna wersja jonoforezy http://pl.wikipedia.org/wiki/Jontoforeza

Oooo
(     )
 )   |
(___)
13 Grudzień 2006, 22:23
mamba
jest też taka Avonu "mikrodermabrazja w kremie" - nie wiem neistety jak efekty, bo to moja przyjaciółka tylko używała.

Natomiast jak pytałam mojej kosmetyczki, to ona twierdzi, ze efekty takiej mikrodermabrazji są niestety mało widoczne, nawet jeśli się ją zrobi w salonie. Mnie ona robi taki peeling elektromagnetyczny czy jak to się tam zwie - taki patyczek z wodą, lekko wibrujący, pięknie skórę oczyszcza - po takim zabiegu jest super gładziutka, można tego też używać do wprowadzania głęboko substancji leczących lub odżywczych

a ile mniej wiecej placisz za taki zabieg?
13 Grudzień 2006, 22:52
Molinezja
Hmmm... dziwne, bo ja po 5 domowych mikrodermabrazjach jestem wiebowzięta i z trudem powstrzymuje się od uzywania tego codziennie (bo można tylko 3 razy w tygodniu). jeszcze żaden kosmetyk nie wzbudził we mnie takiego entuzjazmu  Smiley
30 Grudzień 2006, 14:31
Nicole

gaduł‚a

A wiecie ile taka mikrodermabrazja kosztuje w salonie kosmetycznym?
30 Grudzień 2006, 14:55
Molinezja
To pewnie zalezy do salonu i miasta.
16 Luty 2007, 22:44
aneta
Mam prośbę. Chciałabym dowiedzieć się o dobry gabinet kosmetyczny w Krakowie. Chciałabym zrobić sobie peeling, który pozwoli mi się pozbyć problemu rozszerzonych porów i jakiś dobry zabieg na cellulitis. Jeśli coś będziecie miały na oku to dajcie znać. Dzięki. Pozdrawiam. Smiley))))
12 Kwiecień 2008, 20:16
KasiaO
u mnie w Rzeszowie mikrodermabrazja kosztuje 200 złoty w salone L'Oreala Smiley
 w połowie maja idę pierwszy raz, dzisiaj miałam oczyszczanie skóry ultradzwiękami (150 złoty) i jestem zadowolona Smiley
potem mikrodermabrazja w salonie, jeszcze jedno oczyszczanko no i oczywiscie podczas tego domowa mikrodermabrazje tez bede stosowac Smiley
albo L'orela albo Eris.
a jesli chodzi o salony kosmetyczne w rzeszowie to tylko i wyłącznie L'Oreal Smiley
pozdrawiam
jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac na maila Wink
12 Kwiecień 2008, 21:13
Natasha

gaduł‚a

Czy ktos moze mi wyjasnic to slowo mikrodermabrazja (bo nie wiem co to znaczy i na czym ten zabieg polega). Czy po tym zabiegu mozna sie pozbyc rozszerzonych porow?
12 Kwiecień 2008, 22:16
Yoanna

gaduł‚a
"Bo umrzec to zbyt mały powód by przestac kochac"

MIKRODERMABRAZJA

Jest to metoda polegajaca na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry, przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu. Proszek organiczny jest wypychany pod cisnieniem z dermabrazora i w kontakcie ze skórą daje efekt "burzy piaskowej", która ściera to co napotka na swojej drodze.

Jakie są wskazania do mikrodermabrazji ?

Najczęściej zalecamy ten zabieg osobom ze skórą wususzoną słońcem, z przebarwieniami i rozszerzonymi porami.
Można stosować go jako przygotowanie do peelingu w celu uzyskania wiekszego efektu niż po każdym zabiegu z osobna.
Mikrodermabrazja daje korzystne efekty w przypadkach małych blizn, plam starczych, zmian na skórze po trądziku

Czy ten zabieg jest bezpieczny ?

Ten zabieg jest bezpieczny dla wszystkich kolorów skóry.

Jak często należy wykonywać tego typu zabiegi ?

Ilość zalecanych zabiegów mikrodermabrazji jest zależna od typu i głebokości zmian skórnych , z którymi mamy doczynienia.
Najczęściej zalecamy powtórzenie zabiegu po 7-10 dniach, do 12 zabiegów
w jednej serii.
Mikrodermabrazję można również wykonywać raz na miesiąc w celu odświeżenia kolorytu skóry i stymulacji kolagenu.

Jakich rezultatów mogę oczekiwać po zabiegu ?

Już po pierwszym zabiegu skóra jest jaśniejsza, gładsza i miększa w dotyku.
Koloryt jest znacznie wyrównany. Zmiejsza się ilość widocznych zaskórników i wielkość porów. W przypadku głębszych zmian, typu blizny po trądziku konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

12 Kwiecień 2008, 22:20
Natasha

gaduł‚a

Dzieki ale czy te zwerzone pory juz takie zostana czy musisz ten zabieg jednak powtarzac?
12 Kwiecień 2008, 22:27
Yoanna

gaduł‚a
"Bo umrzec to zbyt mały powód by przestac kochac"

na poczatku napewno powtarzac a pozniej to nie wiem...

Drukuj  
Strony: [1] 2 3